W toku zmian

(na zdjęciu: z młodzieżą z Ncojane przed wejściem do naszego kościoła)

Kochani Przyjaciele i Sympatycy misji,

minął miesiąc od niespodziewanej śmierci naszego Pasterza, biskupa Antoniego. Odbyły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe w których uczestniczyło wielu biskupów, księży i wiernych z kilku krajów. Ks. biskup został pochowany obok katedry we Francistown jako pierwszy biskup tego miasta i diecezji, który odszedł do Pana.

Od śmierci Biskupa Antoniego aż do tego tygodnia nie mieliśmy w diecezji żadnego zarządcy, ponieważ Stolica Apostolska zarezerwowała sobie mianowanie administratora. Decyzji Ojca Świętego doczekaliśmy się dopiero przedwczoraj. Piecza i zarząd nad Kościołem na większej części pustyni Kalahari, którą obejmuje moja diecezja, powierzony został jednemu z najbardziej doświadczonych misjonarzy który u nas posługuje. Jest nim ks. Gabriel Afagbegee SVD, werbista wg zgromadzenia, Gańczyk wg pochodzenia. To człowiek którego spotkałem jako pogodnego, szczerze wierzącego i dobrego kapłana. Modlimy się w diecezji, także na jej odległym krańcu, na Kgalagadi, w moim Ncojane, aby dobry Pan obdarzył naszego administratora potrzebnymi łaskami.

(na zdjęciu: Administrator Apostolski Diecezji Francistown ks. Gabriel Afagbegee SVD (pierwszy z prawej-śp biskup Anthony Rebello SVD); zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Konferencji Episkopatu biskupów katolickich południowej Afryki:

https://sacbc.org.za

ks. Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *