W Polsce dla Kalahari

(na zdjęciu: teren misji w Ncojane na Kalahari)

Drodzy Przyjaciele misyjnego dzieła Kościoła,

trwa zbiórka na samochód do mojej posługi misyjnej na pustyni Kalahari którą prowadzę. Samochodem wg planów ma być Toyota Hilux 4×4. W miarę możliwości finansowych ma zostać zakupiony już na przełomie marca i kwietnia. Obecnie zgodnie z planem jestem już w Polsce celem zdobycia brakujących środków na tak zwany wkład własny.

Samochód będzie służył do posługi pastoralnej oraz budowy nowej misji w wiosce Ncojane, gdzie posługuję od stycznia tego roku. W chwili obecnej Ncojane nie posiada żadnego środka transportu, a ja poruszam się pożyczonym na krótki czas samochodem, który zupełnie nie nadaje się na warunki pustynne.

Po uzyskaniu błogosławieństwa obu Księży Biskupów (polskiego i misyjnego) właśnie dotarłem do Polski, gdzie zaczynam szereg spotkań z Przyjaciółmi misji.

Najważniejsze zbiórki odbywają się jak zawsze w kolejne niedziele (weekendy) w różnych parafiach, gdzie dzięki życzliwości tamtejszych Duszpasterzy przyjeżdżam z misyjnym słowem, dzieląc się z Wiernymi radościami i trudami misyjnej posługi.

(na zdjęciu: dojazd do misji w Ncojane)

Parafie gdzie będę zbierał na samochód misyjny do posługi w Ncojane:

18 luty – Parafia NMP Królowej Rodzin w Białymstoku

25 luty – Parafia Wniebowzięcia NMP w Raniżowie

3 marzec – Parafia św. Barbary w Tarnobrzegu

10 marzec – Parafia św. F. Salezego i św. A. Boboli w Gorzycach

17marzec – Bazylika NMKP w Stalowej Woli

na Niedzielę Palmową pragnę wrócić na Kalahari do Ncojane

do zobaczenia na szlaku..

ks. Mateusz

ps.

dziękuję niezmiennie za Waszą dobre, otwarte serca i wszystkie dotychczasowe ofiary składane z dopiskiem: NA SAMOCHÓD MISYJNY:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *