W drodze

(na zdjęciu: z małymi Przyjaciółmi misji z Białegostoku; źródło: arch. Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku)

Kochani Przyjaciele misji,

Trwają moje zbiórki i liczne spotkania z Przyjaciółmi misji związane z powstawaniem nowej placówki misyjnej w Ncojane. Ta położona w sercu pustyni Kalahari wioska stała się od niedawna również sercem nowej misji katolickiej, której tworzenie powierzył mi Kościół.

Dziękuje z całego serca wszystkim Wam, którzy wspieracie to dzieło. Szczególnie w tych dniach dziękuje za Wasze ofiary i jakiekolwiek wsparcie na zakup samochodu terenowego do posługi w Ncojane. To wielkie wyzwanie, ale po raz kolejny się przekonuje jak wielkie pokłady dobra i otwartości na potrzeby misji spoczywają w sercach moich Rodaków.

Bóg zapłać za tak szczere i hojne wsparcie. Samochód który ma być zakupiony nie będzie moją własnością, lecz Kościoła w misyjnej diecezji Francistown w której posługuje. Zakup samochodu będzie możliwy dzięki Waszym ofiarom, ale także wszystkich tych, którzy uczestniczą w życiu MIVA Polska, organizacji zajmującej się wsparciem polskich misjonarzy w zakupie środka transportu.

Z tego miejsca zachęcam i proszę każdego i każdą z Was o obserwowanie MIVA Polska na Facebooku. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji z życia środowiska misyjnego, Kościoła i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

link do Facebooka MIVA Polska:

https://www.facebook.com/MIVAPolska

strona internetowa MIVA Polska: www.miva.pl

Jutro ponownie odprawie za wszystkich Darczyńców Mszę Świętą.

Bóg zapłać

ks. Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *